Schalke 04 yaptığı bu paylaşımla Trabzonspor'un efsane oyuncusu Hami Mandıralı'nın doğum gününü unutmadı..

Alman devinin yaptığı bu paylaşım hem Trabzonsporlu taraftarlardan hem de Schalke 04'lü taraftarlardan büyük beğeni topladı.

Schalke 04'ün Twitter paylaşımı

Auflösung 

Doğum günün kutlu olsun, Hami Mandirali! 

Wer erinnert sich an diese Rakete?

Hami Mandıralı, 20 Temmuz 1968 tarihinde Trabzon'un Arsin ilçesinde doğmuştur. 10 yaşında Trabzonspor'un altyapısına yazılarak futbol hayatına başladı. Forvet mevkisine yatkın olan ve bu mevkide oynamayı çok seven Hami 17 yaşında profesyonel olarak ilk maçına çıktı. Trabzonspor formasıyla çıktığı 301 maçta 141 gol, 74 asistlik katkıda bulunan Hami, Trabonzonspor'un efsaneleri arasına girmeyi başardı.

Alkışlarla Uğurlandı

Tarih 1 Temmuz 1998'i gösteriğinde Trabzon kentinin sevilen adamı Hami Almanya'nın yolunu tutacaktı. O dönemin parasıyla 3,5 milyon euro'ya Schalke 04'e transfer olan başarılı oyuncu Trabzon'dan giderken alkışlarla uğurlanmıştı..

Almanya'da kariyeri Türkiye'deki gibi parlak geçmeyen Hami, Schalke 04 formasıyla çıktığı 22 karşılaşmada 3 gol atarak beklentileri karşılıksız bırakmıştı. Hami'nin Almanya macerası çok uzun sürmedi ama Schalke 04 ile çıktığı 22 karşılaşmada attığı 3 gol ile taraftarların sevgilisi olmayı başarmıştı. Bir sezon sonra tarihler 12 Tem 1999'u gösteriğinde yuvasına yani Trabzonspor'a  2,25 milyon euro karşılığında geri döndü.. Ülkesini yurtdışında başarıyla temsil eden Hami o dönem büyük bir gurur kaynağı haline gelmişti.. 15 Eki 2002 tarihinde kariyerini noktalayan Trabzon'un Hami'si dünya futbolunda derin bir iz bırakarak futbol sahnesinden ayrıldı.