Sayın İmran Khan, Gaz Vermeyin

Dr. Ömer Aydın
17 Şubat 2020 Pazartesi 10:13

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret kapsamında 2 günlüğüne Pakistan'a gitmişti. Buradaki ziyaret kapsamında Pakistan Parlamentosu'nda bir de konuşma yaptı. Başkan Erdoğan'ın Pakistan ve Türkiye'nin kardeşliğine vurgu yaptığı konuşması hem iktidar hem muhalefet vekilleri tarafından alkış aldı.

Pakistan Başbakanı İmran Han bu konuşmaya işaret ederek,

" Ben hem muhalefetin hem hükümetin aynı anda masalara vurduğunu, alkışladığını ilk kez gördüm. Başkan Erdoğan için büyük bir takdir. Pakistan halkı sizi çok seviyor. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, Pakistan halkı sizi Müslüman dünyasında yaşanan tüm olaylar için sesini yükselten lider olarak görüyor.   Rahatlıkla söyleyebilirim ki, Erdoğan aday olsa, gelecek Pakistan seçimlerini kazanabilir" dedi.

Sayın İmran Khan, biz Reis'imizin kıymetini ve İslam Alemi'nde kendisine duyulan sevgiyi, güveni biliyoruz. Ama gazlayıp Reis'i bizden koparamazsın. Daha yapacak çok işimiz var.

AKŞEMSETTİN HAZRETLERİ

İstanbul’un manevi fatihi, Fatih Sultan Mehmed'in hocası, EYÜP SULTAN (Ebu Eyyubul Ensari) ın kabrinin kaşifi, AKŞEMSETTİN HAZRETLERİ'ni vefatının 561. sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyoruz.

İktidar çevrelerinden uzaklaşıp talebe yetiştirmek üzere gittiği ve vefat ettiği Bolu Göynük’deki türbesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

MUSTAFA AKINCI DA YATACAK MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, KKTC'ye Türkiye tarafından 500 yataklı bir hastane yapılacağını açıkladı.

KKTC'yi Türkiye'den ayrı görmediklerini anlatan Koca, Türkiye'nin tüm birimleriyle dün olduğu gibi bugün de Kıbrıs Türklerinin haklı davasının yanında olduğunu, yarın da olacağını vurguladı.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinin 42 yıl önce faaliyete geçtiğini hatırlatan Koca,

"Hastanenin fiziki şartlarının iyileştirilmesi gerektiği ortada. Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, KKTC'de bir hastane yapılmasını gelmeden önce konuştuk. Daha önce gündemimizde 400 yataklı bir hastane vardı. Cumhurbaşkanımız, '400 yataklı değil KKTC için 500 yataklı bir hastane yapacağımızın sözünü verin' diye beni gönderdi. Bu müjdeyi vermek ve yapımını takip etmek üzere, iş birliği içerisinde olacağımızı özellikle ifade etmek istiyorum." dedi.

Meslektaşım Sayın Fahrettin Koca; Türk düşmanı hain, işbirlikçi Mustafa Akıncı da bu hastanede yatacak mı?

GÜLMEYİN

Bu marşı yeni duydum, sanırım siz de ilk defa duyuyorsunuz.

“Kılıçdaroğlu başta; yürüyor dağda taşta.

Haklıyız her uğraşta; Geliyoruz zincirleri kıra kıra hey!

Adaleti adım adım kura kura hey!

Adalet istiyoruz,

İnançla yürüyoruz,

Geriye dönmüyoruz !”

Hiçbir yerinizle gülmeyin. Marşın sözleri heyecan verici. Ama, Arkadaşlara söyleyin; dikkat etsinler, az ilerisi uçurum. Niyazi olmaları işten bile değil. Allah korusun.

AZ ZAMANDA BÜYÜK İŞLER

CHP'de skandal bitmiyor. Urla’da FETÖ’cü belediye başkanı, Temel atmama töreni, Beştepe’de bir CHP’li yalanı,  Ankara’da 25 milyoncuk rüşvet, Yalova’da 22 milyoncuk soygun, Erzurum’da deprem tatili, İstanbul’da Recep Terzi’yi tehdit, İstanbul'da Yeşim Meltem Şişli skandalı, Adalar’da Milyonluk vurgun ve Metres. “Kayak girsin” terbiyesizliği,11 ay önce test sürüşü yapılan metroda test sürüşü vs. vs.

Haklarını yemeyelim; Az zamanda büyük iş çıkardılar.

ŞAŞIRDINIZ MI?

HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dağdaki terörist kardeşi Nurettin Demirtaş, tükenme noktasına gelen terör örgütünü bir arada tutmak için ayaklanma ve eylem çağrısı yapıyormuş.

Nurettin Demirtaş, yaptığı açıklamada ağlamaklı bir ses tonuyla, “Hepimizin önündeki birincil görev, faşizmi yıkmak, demokrasiyi inşa etmektir. Kadınların, gençlerin, üniversitelerin, aydınların, sanatçıların, siyasetçilerin, emekçilerin, zindan direnişçilerinin amacı çökmekte olan faşizmi tamamen yıkmak olmalıdır.

Faşizm yıkılacak, yıkacağız" diyerek, taraftarlarına acı yakarışlarda bulundu.

Nurettin Demirtaş’ın sözleriyle Kılıçdaroğlu’nun söylemleri arasındaki benzerliğe şaşırdınız mı?

AĞLAYIN

Fenerbahçe deplasmanda Ankaragücü'ne 2-1 yenilerek zirve yarışında büyük bir yara aldı. FB taraftarları, yaşadıkları hayal kırıklığıyla, maçtan sonra gözyaşı döktüler.

Ağlayın FB'liler ağlayın. Küme düşmemeye çalışan MKE Ankaragücü'ne yenildiğinize ağlayın. Trabzonlu Mustafa Reşit Akçay'ın çalıştırdığı takıma tuş olmanıza ağlayın. Ersun Yanal gibi kifayetsiz muhteris hocanızın varlığına ağlayın. Aziz Yıdırım’a yaptığınız nankörlüğe ağlayın. Gezici Koçzade Ali Bey’inizin Reis’i devirme gizli gündemine ağlayın.

YİNE PEGASUS

Sabiha Gökçen-Düsseldorf seferini yapan Pegasus uçağında Düsseldorf Havaalanı'na indikten sonra yangın paniği yaşandı. Pegasus'tan yapılan açıklamada, "Park yerine yanaşması esnasında kule tarafından uçak altında alev ve duman görüldüğüne dair ikazda bulunulmuştur. Uçuş ekibimiz, misafirlerimizin emniyeti için acil terk etme prosedürünü devreye sokmuştur ve prosedüre uygun olarak tüm misafirlerimizin emniyetle tahliyeleri sağlanmıştır" dedi.

Acaba diyorum, bu şirketin kuruluş kodlarında nasıl bir günah-ı kebair var?

Twitter: @dromeraydin

 

Abdurrahman Pala

HÜSAM DİYE BİRİ

Ahmet Tekin

İsra ve Zümer Surelerinin Fazileti

Mustafa Cerit

Nerede Yanlış Yaptık

Dr. Ömer Aydın

Kitap Ehli Kur'an'dan Medet Umarken

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın

Üniversitede Hırsız Var!

Prof. Dr. Ulvi Saran

Başörtüsü: Simge mi, Kıyafet mi?