Sararmış dişler için mucize yöntem! Ev yapımı zerdeçallı macun ile ışıl ışıl dişlere kavuşun.Aşırı çay,kahve ve asitli içecek tüketimi gibi faktörler bir süre sonra dişlerde sararmalara neden olabiliyor.

Dişlerinizdeki leke ve sararmalar için kullandığınız diş macunlarından yeterli etkiyi göremiyorsanız zerdeçalın bu konudaki marifetlerini keşfedebilirsiniz. Bir çay kaşığı zerdeçal, bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırarak macun kıvamına getirip dişlerinizi fırçalayın.

İki malzemeli bu karışım sararmaları azaltarak dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olur. Güne bembeyaz ve ışıl ışıl dişlerle başlamak için bu işlemi düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi uygularken zerdeçalın sarı rengi diş fırçanızda leke bırakabileceğinden her zaman kullandığınız fırçanızdan farklı bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

MALZEMELER

Bir çay kaşığı zerdeçal

Yarım çay kaşığı zeytinyağı

Yarım çay kaşığı karabiber

YAPILIŞI

Zerdeçal, zeytinyağı ve karabiber üçlüsünü bir bardakta iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı isterseniz yiyeceklerinize ilava ederek de tüketebilirsiniz. Eğer hazırladığınız karışımı, pişirdiğiniz yemeğe ekleyecekseniz, mutlaka yemeğin sonuna ilava edin. Hazırladığınız karışımı günde 3 kez tüketmeye özen gösterin.