Zayıflama uğruna kadınların en çok tercih ettikleri yollardan biri de hızlı sonuç verebilen ve kullanmı oldukça kolay olan zayıflama çaylarıdır. Uzmanlar zyıflama çaylarının sadece bitkisel içeriğe sahip olmadığını araştırmalar sonucunda açığa kavuşturmuşlardır.

Kısa zamanda çok fazla çaba sarf etmenize engel olan ve bu durumu görünürde zayıflamak isteyenlerin lehine çevirmek isteyen zayıflama çayları aslında sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Öyle ki bir çok insanın kilo vermek uğruna sarf ettiği çabanın da aslında boş yere olduğunu da öne sürerek sağlıklı bir yaşama engel olmaktadır.

Zayıflama çaylarında ki genel amaç midemizde bulunan yararlı yararsız bütün besinleri bağırsaklar yoluyla vücuttan atmaktır. Bu durum bünyemiz ve tüm bağışıklık sistemimiz için oldukça tehlikeli olmakla beraber vücudumuzdaki diğer bölgelere de oldukça zarar vermektedir.

Bilinçsiz bir şekilde tüketilen zayıflama çayları iç organlarda yarattığı tahribat nedeniyle önerilmemektedir. Özellikle karaciğer ve böbreklerde yaşattığı büyük yıkım nedeniyle pek çok insanın bu çayları tükettikten sonra karaciğer veya böbrek yetmezliği sıkıntısından şikayetçi olduğu gözlenmiştir.