Bitkiler bilindikleri üzere insan vücuduna büyük faydalar sağlamaktadır. Doğada yararlı bitkilerin yanı sıra zararlı bitkiler de türmektedir. Bazı bitkiler insan vücudunda zehir etkisi yaratarak insanları ölüme sürükleyebilir. Bu zararlı etkileri olan ve ölüm saçan bitkileri sizler için araştırdık. İşte bahsettiğimiz bitkiler;

BİBERİYE BEZELYESİ

Bu bitki yengeç gözü olarak anılan bir bitki türüdür. Bu bitki görüntü itibariyle güzel olmasına rağmen hikâyesi acı bir sır gizliyor. Bu bitkinin sırrını ortaya çıkartacak olursak, bezelyeleri son derece zehirli derisi kırıldığında, bir insanı öldürmek için gerekli olan toksinin fazlasını barındırır.

Bezelye tanelerinin yutulması sonucunda ise aşırı mide bulantısına ve kusmaya neden olur ve bu da dehidrasyona neden olur, böylelikle böbrekler, karaciğer ve dalak kapatılır ve böylece acı bir ölüm meydana gelir.

ÖLÜMCÜL DEREOTU

Ölümcül dereotunun içerisindeki toksinler kolayca öldürebilme gücüne sahiptir. Bir insanı zehirlediğinde aşırı derecede susuzluk, yutma ve solunum güçlüğü, bulanık görme, kusma, hızlı kalp atışları gibi durumlar meydana getirir. Tedbir alınmadığı taktirde ölümcül sonuçlara neden olur.