İyi bir uyku uyuyabilmek sağlığımızı olumlu anlamda etkilemesinin yanında gölerimizin de yorgun görünmesini büyük ölçüde engellemektedir. ışık almayan ve tamamiyle karanlık bir odada uyuyacağınız sağlıklı bir uyku sayesinde hem bağışıklık sisteminizi güçlendirecek hem de daha sağlıklı ve canlı bakan gözlere sahip olacaksınız.

Göz çevremiz özellikle hassas yapılarından dolayı yüzümüzde en fazla özeni hak eden bölgelerimizden bir tanesidir. Özellikle göz altlarına uygulanan bakım kremlerinin büyük önem taşıdıpı bir geçektri. Göz yorgunluğu gözlerimizin altındaki bölgenin fazlaca kurumasından da kaynaklanabilmektedir. Bu durumu önlemek amacıyla Düzenli olarak göz nemlendiricileri kullanılmalı ve bu görünüme tamamen veda etmenize yardımcı olacak ve kan akışını hızlandıracak şekilde bakım kremlerini uygulayabilirsiniz.

Göz altlarınıza buzlu kompres yaparak da bu kan akışı hızını hızlandırabilmeniz mümkündür. Özellikle bir mendile sarılmış buzu göz altlarınızda dairesel hareketlerle gezdirdiğinizde hem kan akışını hızlandırarak o yorgun görünümü sileceksiniz hem de şişliklerin inmesine yardımcı olacaksınız. Tüm bu uygulamalardan sonra göz altlarınıza yerleştireceğiniz salatalık dillimleri sayesinde de canlanmış olan deriyi sıkılaştırabilirsiniz.