16 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 28°
  • Izmir 31°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.017
Dolar5,7134
Euro6,413
Altın258,94

Yetişkinlerin Tüketmesinin Yarardan Çok Zararı Var!

Süt içeriğinde barındırdığı protein sayesinde kemik gelişimine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Özellikle bu faydalarını bebekler ve çocuklar için gösterirken yetişkinler için aynı faydalar söz konusu değildir.

Yetişkinlerin Tüketmesinin Yarardan Çok Zararı Var!

Bebek, çocuk ve yetişkin fark etmeksizin her yaştan insanın tükettiği süt bebekler üzerinde olumlu etkilerini fazlasıyla gösterirken yetişkinler için faydadan çok zararı bulunmaktadır. İneklere daha fazla süt üretimi yapmaları için verilen hormonlar sebebiyle süt tüketimi yetişkin insanlar üzerinde büyük zararı olan bir besindir. Bu besinin içeriğinde yer alan bir diğer zararlı madde ise sütün bağırsaklar üzerinde zehir etkisi yaratarak bağırsaklarda zararlı bakterilerin üremesine sebep oluyorlar.

Sütün içeriğinde yer alan süt şeeri yani laktoz da birçok hastalığa sebep olmakla beraber sağlığımızı da olumsu yönde etkilemektedir. Herkesin bildiği üzere içeriğinde kalsiyum barındıran bir besin olarak tanıdığımız sütün içerisinde yeterli miktarda kalsiyum bulunmamaktadır. Sütün yanında et ürünlerinde de sütte bulunan kalsiyum oranından bile daha az kalsiyum bulunmaktadır. Süt veren ineklerin büyük bir bölümü doğal ortamlarında değil güneş görmeyen ve temiz hava lamadıkları yapay besinler tüketilen yerlerde beslenmektedirler. Bu durumda ineklerin verdikleri sütün sağlıksız ve zararlı olmasına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple ineklerin beslendiği alanlar ve yemleri büyük önem taşımaktadır.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri