23 Temmuz 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 16.11°
  • Izmir 24°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST101.089
Dolar5,6797
Euro6,3637
Altın259,00

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çayın faydaları nelerdir? Zengin bir vitamin kaynağı mı? Yeşil çayın vücuda faydaları nelerdir? Kilo vermeye birebir mi? Yeşil çay tüketmeden önce nelere dikkat etmeliyiz? İşte her derde deva yeşil çayın faydaları...

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çayın faydaları nelerdir? Zengin bir vitamin kaynağı mı? Yeşil çayın vücuda faydaları nelerdir? Kilo vermeye birebir mi? Yeşil çay tüketmeden önce nelere dikkat etmeliyiz? İşte her derde deva yeşil çayın faydaları... Yeşil çayın sağlığa faydaları çok eski çağlara dayanmaktadır. Yeşil çayın Avrupa kıtasına gelişi ise MS 1600 yıllarıdır. E ve B vitamini açısından çok zengin bir bitkidir. İçinde inanılmaz derecede antioksidan bulunmaktadır. Krom, mangenez, selenyum ve çinko açısından da zengin olan yeşil çay aynı şekilde bir C vitamini, zindelik ve sağlık kaynağıdır.

Düzenli kullanımı ile vücudun yağ yakımını sağlayabildiğini, metabolizmayı hızlandırdığını, kilo verdikten sonra adipoz dokunun gelişimini engelleyebildiğini, obeziteden koruduğunu söyleyebiliriz. Gün içerisinde 2-3 kupa içilebilir. Sağlık problemleri olanların yeşil çay tüketimine dikkat etmesi gerekmektedir. Diyet proğramlarında önerilen bir çaydır.

YEŞİL ÇAYIN SAĞLIĞA FAYDALARI

Zihni açıyor, kalbi koruyor.

Güçlü ve dinç yapıyor.

Zayıflamaya yardımcıdır.

Kalp ve damar sağlığını koruyor.

Cilt kanseri riskini azaltıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve mikropları öldürüyor.

Diş etlerini koruyor.

Metobolizmayı çalıştırır.

Ağız kokusunu giderir.

Migreni hafifletir.

Şeker hastalığını önlemede de son derece faydalıdır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

İLİşKİLİ GALERİLER

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri