17 Eylül 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 27.22°
  • Izmir 29°
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:19
Yatsı 20:39
BIST101.521
Dolar5,705
Euro6,3052
Altın275,3918

Yemeklerin Vazgeçilmez Sebzesi Soğanın Şifası Kabuğunda!

Yemeklerimizin vazgeçilmez sebzesi olan soğanın her zerresinin ayrı bir faydası olduğu bilinmektedir. Özellikle kabuğundan gelen şifalar saymakla bitmiyor. Soğan kabuğunun mucizevi faydalarını sizlerle paylaştık.

Yemeklerin Vazgeçilmez Sebzesi Soğanın Şifası Kabuğunda!

Soğanın sağlığa oldukça fazla yararı bulunmaktadır. Soğanın bu faydalarının yanı sıra kabuğunun da sağlığa olan büyük yararları bulunmaktadır. İçeriğinde barındırdığı yüksek antioksidan miktarı sayesinde de yaşlanmayı geciktirici etkisi oldukça fazladır. Bunun yanında çok iyi bir detoks etkisi yarattığı için de özellikle bağırsaklarda oluşan toksinlerin atımında büyük rol oynamaktadır. Vücudun ph dengesini de olumlu anlamda etkileyerek yüksek tansiyonu olan kişilerin de tansiyon dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Soğan kabuklarını düzenli olarak tüketmek hem vücudumuz için hem de sağlığımız için oldukça önemlidir. Soğan kabuğunun çiğ olarak tüketilmesindense bu sebzenin kabuğunu kaynatmak yararlarından daha çok verim almamıza sebep olacaktır. Soğan kabuğunu nasıl sağlıklı bir karışım haline getireceğinizi anlattık.

SOĞAN KABUĞU KÜRÜ

Soğan kabuklarını bir kavonoza yerleştirip üzerine ılık su ilavesi yapıp 10 dakika boyunca bekleyin. Ardından bu kürü günde bir defa olmak üzere rahatça tüketebilirsiniz.

SOĞAN KABUĞUNUN FAYDALARI

Bitkisel bir antibiyotiktir.

İdrar yollarını düzenler.

Bağışıklığı büyük oranda güçlendirmektedir.

Kan dolaşımına yardımcı olur. 

Yanıkların ve yaraların düzelmesini sağlar.

Kolesterol problemine birebirdir.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri