20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Yaz Günlerinde Serinlemek Ve Şifa Bulmak İçin Soğuk Bitki Çayı Tarifleri!

Yaz aylarında sıcakların da etkisiyle artık sıcak içeceklerden uzak durmaktayız. Bu içeceklere alternatif olarak çıkan içeriği kötü olan meşrubatlar da mevcut. Evinizdeki malzemelerle daha sağlıklı beslenmek adına soğuk bitki çayı tarifleri sunduk.

Yaz Günlerinde Serinlemek Ve Şifa Bulmak İçin Soğuk Bitki Çayı Tarifleri!

Uzmanlar özellikle bitki çaylarının sıcak veya soğuk içilmesinin vücuda sağladığı yaralarından veya zararlarından herhangi bir şey eksiltmediğini belirttiler. Bu durum yaz aylarında sıcak içecek tüketemeyen insanların işine oldukça yarayacak bir açıklama oldu. Öyleki sürekli tüketilen bitki çaylarının içerisine eklleyeceğimiz bir buz yardımıyla yaz aylarında daha doğal ve sağlıklı beslenmenin de kapılarını aralamış oluyoruz. Bitki çayları hazırlanırken sıcak olarak hazırlanan çaylardan herhangi bir fark olmadan demlenmelidir. 

Her zaman uyguladığınız yeşil çay demleme işlemini tekar ederek içerisine attığınız iki parça buzla bu lezzete kolayca kavuşabilirsiniz. İçerisine dilerseniz aroma katmak amacıyla limon veya tarçın ilave edebilirsiniz.

Aynı işlemi papatya çayı, ıhlamur veya kuşburnu için de kullanabileceğiniz gibi içeriğine ekleyceğiniz herhangi bir aromayla da lezzetlendirebilmeniz mümkündür. Uygulayacağınız tarifleri yaz boyunca cam bir kabın içerisinde buzdolabınızda muhafaza edebilirsiniz. Tıpkı bir meyve suyu gibi tüketebileceğiniz bitki çayları sayesinde hem sağlığınıza sağlık katacaksınız hem deoldukça faydalı içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmayan lezzetli bir içecek tarifi uygulamış olacaksınız.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri