Sabahları uayndığınızda kendinizi aşırı yorgun mu hissediyorsunuz? O halde sizler için araştırıp verdiğimiz yöntemi deneyin ve güne zinde başlayın. İşte o yöntem: Akşamları uyumadan önce başucunuza C vitamini deposu limon koyun ve sabahları güzel bir güne yorgun olmadan uyanın.

UYUMADAN ÖNCE BAŞUCUNUZA LİMON KOYMANIN FAYDALARI

Özellikle astım ya da alerjik rahatsızlıklıkları olanların tüm gece boyunca rahat uyumasını sağlar.

Odadaki havayı tazeler ve salgıladığı koku ile stressiz bir şekilde uyanmanızı sağlar.

Güne daha mutlu ve zinde başlamanızı sağlar.

Uyurken sivrisineklerin yatağınıza yaklaşmasını önler.

Nefes tazelemeye yardımcı olur.

LİMON VE LİMON SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI

C vitamini deposu limon, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Limon anti-mikrobik özelliğiyle, kış aylarında soğuk algınlığını önler hem de çevresel etkenler ile oluşan mikropların yok olmasını sağlar. C vitamini kaynağı limonun içerisinde bulunan askorbik asit, vücuttaki eksik demiri de tamamlar. Kış aylarında sürekli grip ilaçları alıp midenize zarar vermek yerine, her sabah limon suyu içtiğinizde hasta olmadığınıza şahit olacaksınız.

Limon, içindeki asit sayesinde yenilen besinlerin kolay eritilip sindirilmesini, yağların kolay yakılmasını sağlayarak kilo vermeye büyük oranda destek olur.

C vitamini deposu limonun içerisinde bulunan pektin lifi, midenin kazınmasını engelleyerek tok tutar ve sindirim sistemini çalıştırarak zayıflamaya destek olur.

Sabahları limonlu su içmek, enerji verir hem de bireylere gün boyu süren bir enerjik hali verir.

C vitamini limonun aynı zamanda böbreklere de büyük faydası bulunuyor. Limon, böbreklerdeki taşların dışarı atılmasını sağlar.

Sabahları aç karnına limon suyu içmek, vücuda dinçlik veriyor. Vücudun susuz kalmasını önleyen limon suyu, cildi derinlemesine temizler.

C vitami deposu limonun suyu kadar, kabuğunun da faydası vardır. Sabahları yüzünüze limon suyu sürmek, cildinizi güzelleştirir.