Yaşam Şekliniz Bel Fıtığına Davetiye Çıkarabilir!

Bel fıtığı günümüzün yaşam şeklinde herkesi tehdit eden ve her geçen yıl artmakta olan hastalıkların başında geliyor. İnsanların yaşam şekli bel fıtığı hastalığına sebep oluyor. İşte yapmanız gerekenleri açıklıyoruz...

Yaşam Şekliniz Bel Fıtığına Davetiye Çıkarabilir!

Bel fıtığının temel sebebi yaşam şekli olarak kanıtlanmıştır. Omurga rahatsızlıkları için en sık karşılaşılan bel fıtığı ve tedavi yöntemlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Beyin cerrahisi, omurga rahatsızlığının en önemli sebebinin yaşam şekli olduğudur. Uzun süre oturmanın veya hareketsiz kalmanın omurga rahatsızlıklarına sebep olabileceğini kaydeden bel fıtığının bilinenin aksine günümüzde memur, emekli ve ev hanımı hastalığı olmakla birlikte bu tür yaşam şekli sürdüren insanların bel fıtığına daha yatkın olduğu gözlemlenmiştir.

Beyin cerrahisinde en sık karşılaşılan sorunlar her ne kadar ismi beyin cerrahisi de olsa aslında beyin cerrahisinde en fazla rastladığımız hastalık grubu bel ağrıları yani bel fıtıklarıdır. Bel fıtıkları da sadece bize özgü değildir, insanların birçoğu ömründe mutlaka bir defa bel ağrısı yaşamıştır. Her bel ağrısına bel fıtığı teşhisi koymak yanlış olur yalnızca başlangıçtaki şekli budur. Başlangıç belirtileri olarak bel ağrısı, bacak ağrısı, yürürken bacaklarda uyuşma, özellikle ayakta durmakla, uzun süre oturmakla tetiklenen, belden aşağı topuklarınıza kadar, bacaklarınıza kadar ağrı ve uyuşukluk şeklinde vücudunuzda belirmektedir.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR