Çoğu kadın sadece belli bir süre diyet yaparak istediği kiloya ineceğini ve sonra istediğini yiyip içeceğini düşünüyor. Araştırmalar gösteriyor ki yeşil çay içenler 24 saatlik periyotta diğerlerine göre fazladan 70 kalori daha yakıyor. Metabolizmayı hızlandıran yeşil çayın kilo vermenize çok büyük yardımları dokunacak. Sadece yeşil çayda bulunan antioksidanlar hızlı kilo vermede çok önemli.

1. BARDAKLARDAKİ KALORİLERDEN UZAK DURUN

Bilim insanları vücudunuzun sıvı yolla alınan kalorilere katı şekilde alınan kaloriler gibi davranmadığını keşfetti. Mesela bir bardak mocca içmekle koca bir pastayı yemek arasında fark yok gibi! Ancak sıvı kalorileri göz ardı etme eğiliminde olduğunuz için bir dilim pasta yemekten kaçınırken, koca bir bardak mocca içebiliyorsunuz. İçmeyin!

2. TUZU HAYATINIZDAN ÇIKARIN

Sodyum vücutta su tutulmasının en başta gelen sebeplerinden biri. Ödemlerinizden kurtulmak, vücudunuzdaki suyu hızlıca atmak için tuzla vedalaşmanın zamanı. Farkında olmadan hepimiz günlük almamız gereken miktarın 2-3 katı tuz alıyoruz, buna biraz dikkat etmeniz sizin yararınıza olacak.

3. ÖĞÜN ATLAMAYIN

Bunu zaten defalarca duyduğunuza eminiz, ancak bir kere de bizden duyun: Öğün atlamayın! Bir öğünü atlamak size daha hızlı kilo verdirmez, aksine vücudunuzun yağ depolamasına sebep olur.