Yağlı Ciltlere Harika Çözüm!

Cildiniz gün içerisinde eğer yağlı bir cilt tipine sahipseniz oldukça parlama yapabilir. Bu durumu önleyebilmek adına yapılması gereken uygulamalar da oldukça önemlidir. Cilt tipinize uygun bir şekilde yapabilmeniz adına cilt bakım önerilerinde bulunduk.

Yağlı Ciltlere Harika Çözüm!

Gün içerisinde cildinizin çok fazla yağ üretmesinden ve parlamasından şikayetçiyseniz bu ürün sizin kurtarıcınız olabilir. Yağ emici mendillerle yüzünüzdeki fazla yağı alabilir ve yerine pudralı bir görüntü görebilirsiniz. Bu mendilleri kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz. Kullandığınız yüz temizleme jelleri, nemlendiriciler gibi kozmetik ürünlerinizin yağ bazlı değil de, su bazlı olmasına özen gösterin. Böylece cildinizin daha fazla yağ üretmesine engel olmuş olursunuz.

MADEN SUYU

Pamuk yardımıyla cildinize maden suyu uygulamak çok faydalı olacaktır. Hem yağlı cildin parlaması engelenecek hem doğal bir bakım uygulamış olacak hem de cildinizi fazla kirden arındırmış olacaksınız.

HAFTADA 1 DEFA UYGULANAN PEELİNG İŞLEMLERİ

Cildinize uygun peelingleri tercih edin. Yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından biri de siyah noktalardır. Siyah noktalara karşı olan peelingleri tercih edebilir ve tıkanmış gözeneklerinizi bu şekilde temizleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada bir defa uygulamak oldukça önemlidir. Özellikle cildiniiz tahriş etmek istemiyorsanız sık kullanımdan kaçının!

LİMON

Limonun bir çok şeye faydası olduğu gibi yağlı ciltlere karşı da oldukça faydası vardır. Pamuğunuza birkaç damla limon damlatın ve masaj yaparak cildinize sürün. 10-15 dakika bekledikten sonra suratınızı yıkayın. Limonon yağ emici ve cildin yağını dengeleyici özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple cildinize uygulama kolaylığı sağlamaktadır.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri