Yağlı Ciltler İçin Yumurta Akı Maskesi!

B12, D ve E vitaminlerince bol olan yumurta akı, maske halinde cilde uygulandığında cilt hücrelerini onararak yenilenmesini sağlar. Cilt sağlığı için oldukça faydalı olan yumurta akı maskesi, sivilce, akne ve ciltte kırışık oluşumunu önler.

Yağlı Ciltler İçin Yumurta Akı Maskesi!

Yumurta akı, maske halinde cilde uygulandığında yağlı ciltleri derinlemesine temizler, gözenekleri sıkılaştırarak sivilce ve akne oluşumunu önler. Kuru ciltlerin ise nem kazanmasını sağlar. Mükemmel peeling etkisi sayesinde ölü deriyi ciltten arındırır ve hasar görmüş hücreleri yenileyerek cildinizin her zaman diri ve parlak görünmesini sağlar. Her cilt tipi için uygun olan yumurta akını sizde evde hazırlayıp kolayca uygulayabilirsiniz.

YUMURTA AKININ FAYDALARI

Vitamin ve protein bakımından zengin olan yumurta akı cilt hücrelerini besler ve hasar görmüş hücreleri yeniler.

Cildi temizleyerek gözeneklerde yağ oluşmasını önler.

Gözeneklerin küçülmesini sağlar, cildi sıkılaştırarak daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

Ciltte oluşan kırışıklıkları azaltır.

Siyah nokta, sivilce ve akneleri kurutarak ortadan kaybolmasını sağlar, yeniden oluşumunu önler.

Güneş yanıklarını iyileştirir. Ağrı ve yanma hissini geçirir.

Ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesini ve cildin yağdan arınmasını sağlar. Peeling etkisi sağlar.

SİYAH NOKTALAR İÇİN YUMURTA AKI MASKESİ

2 adet yumurtanın akını köpürene kadar çırpın. Cildiniz yağlıysa içine yarım limon suyu ve elma sirkesi ekleyin. Yüzünüze sürdükten 20 dakika sonra

ılık suyla durulayın. Haftada 2 defa uygulayacağınız bu maske sayesinde siyah nokta ve aknelerden tamamen kurtulabilirsiniz.

YUMURTA AKI MASKESİ TARİFİ

2 adet yumurta akını 1 çorba kaşığı kadar toz şekerle köpürünceye kadar çırpın. Yüzünüze masaj yaparak bu karışımı yedirin. 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Bu maske sayesinde kırışıklıkların ortadan kalktığını cildinizin porselen gibi pürüzsüz ve parlak olduğunu farkedeceksiniz.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR