Yaban Mersini Neye İyi Gelir?

Yaban mersini nasıl kullanılır, yaban mersini nerede yetişir, yaban mersini nedir, yaban mersini faydaları konuları ile ilgili detaylar haberimizde...

Yaban Mersini Neye İyi Gelir?

Yaban mersini nasıl kullanılır, yaban mersini nerede yetişir, yaban mersini nedir, yaban mersini faydaları ile ilgili detaylar haberimizde...

YABAN MERSİNİ NEDİR? YABAN MERSİNİ NEREDE YETİŞİR?

Yaban mersini ılıman iklimlerde yetişen bir meyve türüdür ve botanik olarak üzümler grubunda yer almaktadır. Yaban mersini yüksek boylu, alçak boylu ve tavşangözü olmak üzere üç çeşidi vardır.

YABAN MERSİNİ FAYDALARI
  • Avrupa'da yaban mersini; idrar yolu enfeksiyonları, böbrek taşları ve diyabet gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Yaban mersini güçlü bir antioksidandır. Gözleri ve vücudu başka organların toksinlerden korumada da kullanılır.
  • Yaban mersini meyvesi takviye olarak katarakt ve gece zayıf görme gibi bozuklukların tedavisinde kullanılıyor.

YABAN MERSİNİ NASIL KULLANILIR?

Yaban mersinin yapraklarıdan hazırlanan çay çok fazla antioksidan içerdiği için insan sağlığı açısında çok faydalanır. Yaban mersinini çay olarak tüketmek isterseniz aktarlardan alabilirsiniz. Yaban mersinin kuru yapraklarını 1 fincan çaya iki çay kaşığı tarifi ile hazırlayabilirsiniz. Yaban mersini yaprakalrını 5-10 dakika kaynar suda beklettikten sonra altını kapatın ve 15 - 20 dakika demleyin.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR