Soğanın faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle soğan suyu insan vücudu üzerinde ve hücrelerimizde büyük mucizeler yaratıyor. İnsanlar için doğal bir antibiyotik olan bu sebzeyi mutfaklarımızda yemeklerimizde tüm alanlarda kullanmaktayız.Bu besin kaynağının suyu da kendisi kadar faydalı bir iksir niteliği taşıyor. Özellikle hücre yenileyici de olduğundan tüm vücudunuzda fayda sağlamaktadır.

İdrar söktürücü özelliğinden ötürü büyük bir zayıflama kaynağı olan bu besini zayıflamak isteyenler rahatlıkla tüketebilirler. Hızlı ve kolay kilo vermeye yardımcı olur. Vücuttaki ödemi atar. Kadınların regl düzensizliklerini iyileştirmektedir.

Regl düzene sokar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere iyi gelir. Grip, nezle, bronsit ve soğuk algınlıği gibi hastalıklara iyi gelir. Boğazı rahatlatır ve balgam söktürür. Öksürük rahatsızlığınıza da fazlasıyla yararı vardır.Şimdi sizlere bu faydalı soğan kürünün tarifini veriyoruz.

Öncelikle soğan içerisinde fayda sağlayan özünü çıkarmak için soğanı dörde bölmemiz gerekiyor. Bu soğanları kaynamış suyun içerisine atarak  Üzerine su ilave edeceğiz fakat bu eklediğimiz su ne az ne çok olacak. Yaklaşık 10 dakika pişiriyoruz. kaynayan suyu soğuduktan sonra istediğiniz bölgenize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.