Vazelinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Vazelin nedir? Vazelinin kullanım alanları nerelerdir? Vazelin cilde sürülür mü? Vazelin bir güzellik ürünü müdür? Vazelinle ilgili bilmek istediğiniz herşeyi sizler için derledik.

Vazelinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Vazelin bir güzellik ve bakım ürünüdür. Hem nemlendirme amacıyla hem de sağlık açısından oldukça kullanışlı bir krem çeşididir. Peki vazelinin kullanım yerleri nerelerdir?

VAZELİN NERELERDE KULLANILIR?

Vazelinin bilhassa kozmetik alanda birçok yararı vardır. Cildi besleyen ve nemlendiren vazelin, diğer yandan saç, tırnak, el ve ayak bakımında da oldukça faydalıdır.

-Bunların dışında vazelinin bazı farklı kullanım alanları şöyledir;

-Kullandığınız parfümün üzerinde daha kalıcı olmasını istiyorsanız vazelin kullanabilirsiniz. Parfümü sıkacağınız boyun ve bilek kısmına ince bir tabaka vazelin sürerseniz parfümünüzün etkisi daha uzun sürecektir.
-Ruj sürmeden evvel dudaklarınıza süreceğiniz vazelin ile dudaklarınızın daha parlak bir görüüme kavuşacaktır.
-Vazelin ile toz allığın karışımı kullanıldığında daha parlak elmacık kemikleri görünümü elde edersiniz.
-Yaraları iyileştirme özelliği vardır. Bu nedenle kurumuş olan yaralarınıza süreceğiniz vazelin ile yaranın yumuşayıp daha çabuk geçmesini sağlar.
-Suda çözünmeyen vazelin, güneş kremleri için daha ucuz fiyatlı bir alternatif olabilir. Vazelin, sizi güneşten korur bir yandan da sizi bronzlaştırır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri