Uzun süre ayakta kalmanın bir sonucu olarak oluşan varisler sağlığımızı ve vücudumuzu olumsuz anlamda etkilemektedir. varis ağrılarını geçirmede bazı ürünler fazlasıyla kullanılsa da bu ürünlerin yeterli etkiyi gösterebilmeleri için yanında bir spor programının uygulanması da büyük önem taşımaktadır.

Varis ileri düzeylere kadar ilerledikten sonra kanlı varis oluşumu gibi birçok yan etkiye sahip hastalıklara da neden olmaktadır. Varis tedavisinde son yıllarda damar içinden uygulanan lazer uygulamalarının ön plana çıktığını söyleyen uzmanlar
Bu işlemin herhangi bir kesi olmadan ince bir iğne girişiyle yapılması hastalara kozmetik yönden büyük avantaj sağlamakta olduğunu belirttiler. 

Ağrı ve ize maruz kalınmadan damar içi lazer uygulaması, sağlam dokuların korunması bakımından da tercih edilmektedir. İşlem sonrası herhangi bir hareket kısıtlamasına gerek olmayan damar içi lazer uygulamasında hastalığın tekrar etme ihtimali son derece düşüktür. Varisleri besleyen damarlar lazer ile ortadan kaldırdıktan sonra aynı seansta kalan tüm varislerin içine de damar yoluyla girilerek köpük haline getirilen ilaçlar verilmektedir. Köpük haline getirilen ilacın damara girişi ve ilacın damarda yayılımı ultrason yardımıyla belirlendiği için bu hastalığın tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır.