Saatlerce ayakta kalmamızdan dolayı meydana gelen varisler sağlığımızı ve vücudumuzu oldukça etkilemektedir. Oluşan bu varis ağrılarını geçirmede bir takım ürünlerden faydanılmaya çalışılsada bu ürünlerin istenen etkiyi gösterebilmeleri için beraberinde spor programlarına uymakta gerekmektedir.

Varis ileri düzeylere kadar ilerledikten sonra kanlı varis oluşumu gibi birçok yan etkiye sahip hastalıklara da sebebiyet vermektedir. Varis tedavisinde son zamanlarda damar içinden uygulanan lazer uygulamalarının ön plana çıktığını ifade eden uzmanlar
bu işlemin herhangi bir kesme işlemi olmadan ince bir iğne girişiyle yapılması hastalara kozmetik yönden büyük avantaj sağlamakta olduğunu söylüyor.

Ağrı ve ize maruz kalınmadan damar içi lazer uygulaması, sağlam dokuların korunması bakımından da sıklıkla başvurulan tedavi şekli içerisinde. İşlem sonrası herhangi bir hareket kısıtlamasına gerek kalmadan damar içi lazer uygulamasında hastalığın tekrar etme ihtimali son derece azdır. Varisleri besleyen damarlar lazer ile ortadan kaldırdıktan sonra aynı seansta kalan tüm varislerin içine de damar yoluyla girilerek köpük haline getirilen ilaçlar verilmektedir. Köpük haline getirilen ilacın damara girişi ve ilacın damarda yayılımı ultrason yardımıyla belirlendiği için bu hastalığın tedavisinde önemli bir adımdır.