20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Uyku Hakkında Hiç Duymadığınız Bilgiler!

Uyku hayatımızın önemli Bir bölümünü kaplamaktadır. Bu evrenin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi günlük hayatın da sağlıklı bir şekilde ilerlemesine ve enerjik, canlı bir hayata sahip olmaya yardımcı olmaktadır.

Uyku Hakkında Hiç Duymadığınız Bilgiler!

Geceleri biz uyurken uyku evresinde bir çok vücut değişimi olayına şahit olmaktayız. Bu değişimler gece uyurken yaşandığı için uyku düzeninin sağlanması ve uykunun tam olarak alınması da büyük önem taşımaktadır. Uyku eksikliğinden kaynaklanan bir çok sorun vücudumuz tarafından bize sinyalleri verilirken bu durumun sebep olduğu yan etkiler de sağlığımızı büyük oranda etkilemektedir. Uykunun tam alınamadığı zamanlarda açlık durumu ortaya çıkarken bu durum obeziteye kadar yol alabilmektedir.

Rüyalarımızın çoğu gün içerisinde yaşadığımız olaylardan ve bunlardan etkilendiğimiz için açığa çıkan duygularımızdan kaynaklanmaktadır. Bu sayede gün içerisinde açığa çıkaramadığımız duygular uyku esansında rüya görerek ortaya çıkmaktadır. Bunun sebebi beynin bu bilgilerle hala yüzleşmekte olduğunun bir kanıtıdır. Bu tür uyku durumlarında da uykumuzu bölmeyecek ortamlarda uyku düzeninin sağlanması oldukça önemlidir. Uyuduğumuzda büyüme hormonlarının da etkin bir şekilde çalışıyor olması bu durumun doğru olduğunun bir göstergesidir. Bu durumu sağlayan ortamlarda uykunun gerçekleşmesi bu yüzden oldukça önemlidir. Uyuduğumuzda bir çok vücut olayı gerçekleşeceği için erken uyumanın önemi oldukça fazladır.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri