Gece uçuşlarını tercih edin. Hem uykunuz geleceği için canınız sıkılmaz hem uyku ihtiyacınızı karşılayıp vücüdunuzda bir uyku düzensizliği başlamamış olur. Salı ve Çarşamba günlerini tercih edin. Çünkü en az yoğun olduğu zamanlar salı ve çarşambadır. Uyurken kafanızı yaslayabileceğiniz bir alan yaratın. Ayrıca bunaldığınız zaman dışarının eşsiz manzarasına bakabilmek için pencere kenarını tercih edin. Koltuğu olabildiğince geriye itin ki, rahat uyku pozisyonuna geçiş yapabilirsinzi iki büklüm çok rahat bir uyuma şekli değildir. Uçus sırasında eşofman gibi rahat kıyafetler giymek uçuşunuzu daha kaliteli kılar. 

YERLEŞİM PLANINIZI DOĞRU AYARLAYIN!

Uçakta koltuğunuza oturduktan sonra kabin bagajınızı koltukların üzerinde bulunan dolaplara yerleştirebilirsiniz. Uçak içerisinde uyulacak kurallar, uçağın ne zaman havalanacağı, ne zaman varacağı, gideceğiniz yerdeki hava durumu gibi tüm bilgiler artık size anons ediliyor olacak. Bundan sonrasında anonsları dinleyerek uçak yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Emniyet kemerinizi battaniyenizin üstünde tutun. Çünkü kemer kıyafetlerinizin üstüne gelmnez bu şekilde sizi sıkmamış olur. Bunun daha kolay yolu vra kemer takmam dersniz onu pek biz tavsiye etmiyoruz. Uyku için gerekli olan aksesuarları isteyin. Rahat ve kaliteli uyku için elde ne var ne yok rahatınız için isteyin.