Tatil zamanı da gelmişken birçoğumuz ören yerlerine ve denizlere koştuk. Bu durum cildimizin korunmasının da iyi yapılması gerektiğini göstermektedir.

Salatalığı kabukları ile birlikte rendeledikten sonra suyunu sıkarak güneş yanığı olan bölgeye sürüldüğünde, cilt tazelenecektir ve yanmadan dolayı oluşan yanma ve ağrılara kesin çözüm olacaktır.

Yanıkların tedavisinde zeytinyağının oldukça iyi sonuçlar verdiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu nedenle güneş yanıklarında da zeytinyağı başlı başına bir mucizedir. Yanıklardan kaynaklanan yanma ve ağrıya iyi gelmesinin yanı sıra ciltte yanmadan dolayı meydana gelen gerginlikleri ortadan kaldırarak cilt de yumuşaklık ve canlılık hissi verecektir.

Bilinen en klasik yöntemlerden birisidir. Ama gerçekten yanık bölgelere dolapta tutulan buz gibi yoğurdu sürüp bekleyin. Bunu günde 3 – 4 kez yapmalısınız kesinlikle acıyı ve ağrıyı azaltıyor.

Güneşten korunmanın bitkisel yollarından biri de alovera bitkisidir. Bu bitkinin içinde bulunan jeli cildinize sürdüğünüzde etkilerini anında fark edebiliyorsunuz. Cildinizi nemlendirerek güneşin verdiği hasarları da kolaylıkla silecek olan oldukça faydalı bu bitkinin yanıkların dışında daha bir çok kullanım alternatifi de bulunmaktadır.