Tütsü Yakmanın Yararları Nelerdir?

Çoğumuz çeşitli otları yakarak ortamın havasının değişeceğini düşünürüz. Peki gerçekten bu bitkileri yakmak ortamdaki enerjinin negatifliği götürür mü? neden tütsü yakmalıyız? İşte detaylar...

Tütsü Yakmanın Yararları Nelerdir?

Tütsü Yakmanın Yararları Nelerdir?

Dünyanın pek çok yerinde yüzyıllardır sürdürülen bir arınma pratiğidir tütsü yakmak. Günümüzde de hem enerji temizliği için hem de hoş koku yaydığı için oldukça fazla kullanılmaktadır. Tütsü kullanımı, şifalı özellikleri nedeniyle tercih edilmiştir. İlk olarak nerede kullanıldığı bilinmemektedir. Fakat kötü enerjileri yok ettiğin için ve iyi enerjilerin de toplanmasında faydalı olduğu için talep edilir. 

NEDEN TÜTSÜ YAKARIZ?

Çeşitli otları veya ağaç parçalarını bir araya getirerek yaktığınızda tütsü yakmış olursunuz. Batıda oldukça yaygın kullanımı olan tütsü yakması kültürlerdeki kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir.

Kötü enerjiyi yok ettiği ve olumlu enerjilerin bir araya topladığı düşünüldüğünden tütsü yakmak kullanılır. Havada bulunan bakterilerinde yakılan bitkisel otlar sayesinde yok edildiği bilinmektedir. Yapılan araştırmalara göre tütsü yakmanın güçlü bir antiseptik olarak işlev gösterdiği belirlenmiştir. Bulunduğunuz ortamda 1 saat yakacağınız tütsü ortamın havasını temizleyecektir.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR