Sedef hastalığını ve egzamayı tersine çevirerek sağlıklı bir deriye ve cilt tipine sahip olmanız için yapmanız gerekenler…

LİF, ANTİOKSİDAN VE KÜKÜRT AĞIRLIKLI BESLENİN

Yüksek lifli gıdalar arasında koyu yapraklı yeşil sebzeler, tatlı patatesler ve elmalar bulunmaktadır. Antioksidan açısından zengin gıdalar arasında ise, sarımsak, zencefil, ahududu ve yaban mersini yer almaktadır.

Zengin kükürt içeriğine sahip olan gıdalar arasında, lahana, ananas ve kuşkonmaz bulunur. Bu besinleri belli aralıklarla düzenli olarak tüketmek sizi sedef ve egzama hastalığından koruyacaktır.

EGZERSİZ ŞART!

Sağlıklı bir cilt ve vücut için tüm hayatınız boyunca egzersiz yapmanız şart! Egzersiz stresi azaltarak, vücudunuzdaki oksijen seviyesini arttırır. Bu durum sonucunda da sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşacaksınız.

BESLEYİCİ CİLT YAĞLARI KULLANIN

Nemlendirici kullanmak yerine besleyici cilt yağları kullanın. Böylelikle daha fazla kimyasala maruz kalmadan cildinizi tazelemiş olursunuz.

Besleyici cilt yağlarına örnek verecek olursak, gül esansı yağı, organik argan yağı, zerdeçal kökü yağı ve Hindistan cevizi yağı bunlardan cildiniz için en faydalı olanlarıdır.

Kaynak: Haber 7