Trafikte maruz kalınan olaylardan ötürü bazı durumlarda sinir ve stres sahibi olmamak elde olmuyor. Özellikle metropol yaşamında bu tür gerginlikler sadece trafikte karşımıza çıkmıyor. Günlük hayatımızda da bizi rahatsız eden bir çok olgu olduğundan sinir ve strese tamamen dur diyemiyoruz. Bu tür durumlarda akmayan trafiğin ve trafik de saatlerce beklemenin insanların sabrını zorladığına hepimiz şahit olmaktayız. Günlük hayatımızda hepimiz araba kullanmasak da toplu taşıma araçlarında bile bu trafiğe maruz kalındığından bu durumdan tamamiyle kurtulabilmek neredeyse imkansızlaşıyor. Bu tür durumlardan yapabileceğiniz ve günlük hayatınızda alışkanlık edineceğiniz bazı davranış biçimleriyle kurtulmak mümkün.

Nefes egzersizleriyle düzenli nefes alıp vermek ve temiz havayı içinize çekmek size çok iyi gelecektir. Bunun yanında direksiyonu stresten sıkı sıkı kavradığınızı hissetiğiniz anda bu egzersizleri yapmak sizi sakinleştirmeye yetecektir.

Bulunduğunuz durumun ve ortamın güzel yanlarını görerek keyfini çıkarmaya bakın. Eğer hala bu durum devam ediyorsa radyoda en sevdiğiniz şarkının çalmasını bekleyebilirsiniz. Bu sayede dingin ve enerjik olmaya çalışan bünyenizden stres yok olup gidecektir.