Tırnaklar vücudumuzda en çok dikkat çeken yerlerimizden bir tanesidir. El ve ayak görünümümüzü görsel açıdan tamamlayan tırnaklarımız. Tırnaklarımızda oluşan ve bizi rahatsız eden görüntülerden aldığınız besinlerle kurtulmanız mümkün.Tırnağınızdaki beyaz lekeler örnek verecek olursak eğer bir süreklilik ve büyük rahatsızlık derecesinde belli olmadığı sürece ondan bir hastalık diye söz edemeyiz.Öncelikle bu durumun nedenlerini ortaya çıkarıp kendimizce bir çözüm yolu aramamız gerekmektedir. Kendimiz sorunu çözemiyorsak, işte o zaman doktor kontrolünde bir tedavi yöntemi belirleyebiliriz.

Vücudumuzdaki mineraller eksildiğinde vücudumuzda biriken çinko miktarında da bir azalma meydana gelir. Bu da bağışıklık sistemimiz zayıflatarak fiziksel olarak düşmemize sebep olacaktır. Regl dönemlerimizin daha sancılı geçmesine, sivilce oluşmasına, hormonlarımızın dengesizleşmesine, yaralarımız geç iyileşmesine sebebiyet verecektir.Tırnaklarımız bu rahatsızlıkları yaşamadan önce bizlere sinyal vermektedir. Vücudumuzun çinko eksikliğini gidermemiz bu anlamda büyük önem taşıyor.

Tırnaklarımızda beyaz lekeler görmeye başladığımız anda vücudumuzdaki çinko eksikliğini algıyabiliriz. Çinko eksikliği tamamlandıktan sonra bu sorununuzdan tamamiyle kurtulmanız mümkün.Aldığımız besinlerle bu sorunumuzdan kurtulmak bizim için daha kolay bir yöntem olacaktır.