Her kadının güzelliğini ön plana çıkartan saçlarıdır. Saçlarımız hepimiz için çok önemli. Ancak gün içerisindeki koşturmacalar, hava kirliliği, stres gibi etkenlerden dolayı saçların yıpranmaması pek mümkün olmuyor. Özellikle yaz aylarında deniz ve güneşin etkileriyle saçlarımız daha çok yıpranıyor. Buna karşılık olarak birçok kozmetik mağazalarında hatta kuaförlerde saç bakım ürünleri satılıyor. Gerçekten iyi bir bakım sağlamak için var olan bakım ürünlerinin ise fiyatları oldukça yüksek. Saçlarımıza hem uygun fiyatlarda, hem de doğal bir bakım bulmak mümkün mü? Evde hazırlanabilecek doğal bakım yöntemleri içeriğinde kimyasal bulunmaması sebebi ile son dönemlerde çok daha fazla tercih edilir duruma geldi. Aslında uzmanların da saç bakımı ile ilgili önerileri doğal yöntemlerden geçiyor.

SAĞLIKLI SAÇLARA SAHİP OLMAK İÇİN DÜZENLİ TÜKETİN

Öncelikle her gün düzenli olarak tüketilen 3 adet taze hurma, zayıf görünüme sahip saçlarınızı güçlendirir ve böylece daha sağlıklı uzamasını sağlar. Saçınızın ihtiyacı olan nemi hurmadan sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda daha kalın telli saçlara sahip olmanıza ve hacimli saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Saçlarınızın uzamamasından şikayet ediyorsanız, hurmanın saç köklerini güçlendirdiğini ve yeni saç oluşumu sağladığını da belirtmeden geçmemek lazım. Saç kökleriniz çok zayıfsa ve hacimsiz saçlara sahipseniz hurma yağı ile saç derinize masaj yapabilir ve köklerini canlandırabilirsiniz.

SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI BİREBİR!

Dönem dönem saçlarımızda dökülmeler artabiliyor ve burum bizi mutsuzluğa sürükleyebiliyor. Hurma içerisinde barındırdığı demir, B vitamini ve mineraller sayesinde saç dökülmelerini engelliyor. Hamilelik döneminde ve sonrasında görülen strese bağlı saç dökülmeleri de hepimizi tedirgin eden bir durum. Hurma böyle durumlarda da devreye giriyor. Hamilelik öncesinde ve sonrasında taze hurma tüketmeniz durumunda saç dökülmelerinizi önleyebilirsiniz. Bu tüketimi düzenli ve yeterli miktarda yapmanız ise etkili olabilmesi için büyük bir önem teşkil ediyor.

HURMAYLA DOĞALLIĞI YAKALAYIN!

Saç bakımı için var olan maskelerin ve bakım kürlerinin içerisinde bulunan kimyasalları bilmemek ve uzun vadede zarar verip vermediğinden emin olamamak hepimizi tedirgin eden bir durum. Bütün bunların aksine, tamamen doğal ve günlük tüketilebilen bir meyveyi tercih etmek hepimizin içini rahatlatan bir seçim olacaktır. Kuşkusuz sizlerin de seçimi, uygulaması kolay ve sağlıklı bir meyve olan hurma yönünde olacaktır. Artık saç bakım ürünlerine verdiğiniz paralarla birikim yapabilir saçlarınızı doğal bir meyveyle besleyebilirsiniz.