Tatlı krizleri herkesin başına gelebilen ve kan şekeri düştüğünde oldukça sık görülen sorunlardan bir tanesidir. Bilindiği üzere tatlıların içeriğindeki şeker maddesinden dolayı vücuda oldukça büyük zararları bulunmaktadır Bu sebeple tüketilen miktarın kontrolünün sağlanması da büyük önem taşımaktadır. Bu probleminize çözüm olması adına sizler için bu isteğinizi bastırabilecek alternatifler sunduk.

Örneğin; canınız çok fazla çikolata veya tatlı çekiyorsa bu isteğinizi kuru meyvelerle veya tatlı kuruyemişlerle bastırabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra meyvelere ilave deceğiniz tarçınla da meyvenin şeker oranını düşürerek daha sağlıklı bir şekilde tatlı ihtiyacınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle kuru kayısı ve kuru eriğin bu isteğinizi bastırmada ve kan şekerinizi dengelemede önemi büyüktür. Kuru meyvelerin yanında tüketeceğiniz yoğurdun da sindirim sistemine büyük yararları vardır. Bağışıklık sisteminin güçlenerek daha sağlıklı olmanıza yarar sağlayan bu besinler sayesinde hem tatlı ihtiyacınızı giderecek hem de sağlığa yarrlı bir şekilde beslenmiş olacaksınız. Kuru meyvelerin atıştırmalık olarak çantalardan ayrılmaması gerekiyor. Kan şekerinin nerede ve ne zaman düşeceğini bilemediğimizden dolayı yanımızda mutlaka bulundurulması gereken besinlerin başında gelmektedir.