Tansiyon Problemlerinize Kerevizle Veda Edin!

Kerevizin sağlığımız için ne kadar faydalı bir sebze olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki şifa deposu kerevizin güzelliğimize olan mucizevi etkilerini daha önce duymuş muydunuz? İşte kerevizin hiç duymadığınız o faydaları...

Tansiyon Problemlerinize Kerevizle Veda Edin!

Tansiyon, küçük büyük herkesi vuruyor! Son dönemde iyice artan tansiyon ve hipertansiyon konusunda uzmanlar, hastaların kereviz yemelerini öneriyor. Sindirim sistemine olan olumlu etkisinin yanı sıra stresi de azaltan kereviz, tansiyonun dengelenmesine yardımcı oluyor.

Vazgeçilmez lezzet kereviz, içeriğinde bulundurduğu mineral ve vitaminlerle vücudu dış etkenlerden gelen zararlara karşı korumaya yardımcı olur. Kerevizin içerisinde bulunan A vitamini yaşlanma belirtilerini azaltırken, E vitamini ise cildin nem dengesini korumaya büyük oranda yardımcı olur.

Şifa deposu kerevizde Omega-6 yağ asidi vardır. Bu asit yüzümüze ışıltı ve esneklik verir. Ayrıca, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi mineraller ile en güzel giysimiz cildimize besin değeri sağlar.

Kereviz cildi nemlendirirken aynı zamanda da besler. Özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan akne ve sivilceden yakınan insanlar çay ağacı ve nane yağının içine kereviz suyu karıştırarak ciltlerine sürdüklerinde pozitif sonuçlar alacaklardır.

Yağlı ciltten yakınan insanlar da günlük olarak kereviz suyu tüketebilirler. Gece uyumadan önce cildinizi kereviz suyu ile silin. Bu yöntem ile cildiniz PH dengesini düzene sokacaktır.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri