Sütyen Takmak Zararlı mıdır?

Ama tüm ön yargılarınızdan bir sıyrılın ve sütyen giymeden rahatça dolaştığınızı hayal edin ve sütyen kullanımının zararlarına değinelim.

Sütyen Takmak Zararlı mıdır?

Sütyen kullanmayan kadın nerdeyse yoktur! Bu iç çamaşşırlarını kullanmanızın en büyük sebebi göğüs sarkmalarını önlemektir. Fakat sütyen kullanmanın bu etkisinin oldukça az olduğunu ne yazıkki belirtmeliyiz. Öyel ki göğüslerinizin sarkmasını nerdeyse çok az önleyen bu iç çamaşırlarının göğüse yararından çok zararı bulunmaktadır.

SÜTYEN KULLANIMI SAĞLIĞI TEHDİT Mİ EDİYOR?

Belli bir noktada Sütyen takmanın faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü küçük göğüslü kadınlar destekli Sütyenler ile kendilerini daha özgüvenli ve güzel hissederler. Göğüsleri iri olan kadınlar ise Sütyenler sayesinde daha fit bir görünüme kavuşabilirler. Sütyen takmamak aslında sizin özgürlüğünüzdür ve siz bu özgürlükten isteyerek kendinizi mahrum bırakırsınız.

SÜTYEN KULLANMAYAN KADINLAR DAHA MUTLU!

Sütyen takmayan kadınlar daha mutlu çünkü kendileri ile barışıklar. Ayrıca Sütyenin en sıcak havalarda bedenimizi saran ve bizi bunaltan hissini yaşamazlar. Eğer göğüslerinizin sarkıklığından şikâyetçi iseniz bu duruma spor ile kalıcı bir çözüm yaratabileceğinizi de belirtmek isteriz.

Sütyen taktığınız zaman göğüs bölgeniz normalden fazla sıcaklığa maruz kalır. Göğüslerinize aşırı baskı yapmasının yanı sıra kanser hormonlarının da çabuk oluşmasına sebep oluyor. Bu kötü etkilerini cildnizde hissetmemek adına yapabileceğiniz tek şey daha yumuşak ve hafif sütyenleri kullanmak olmalıdır.

Yorum Yaz