Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Süt ve İncirin Faydaları

Hem incir hem süt çok faydalı besinler. Peki incirle sütü bir arada tüketirsek ne olur? İncir ve sütün faydaları nelerdir?

Süt ve İncirin Faydaları

Hem incir hem süt çok faydalı besinler. Peki incirle sütü bir arada tüketirsek ne olur? İncir ve sütün faydaları nelerdir?

İncir içerdiği lif, yararlı şekerler ve antioksidanlarla en sağlıklı meyvelerden biri. Süt de kalsiyum ve vitaminlerle çocukluktan ileri yaşlara kadar hepimiz için çok faydalı. Peki bu iki sağlıklı besini bir arada tüketirsek ne olur? İşte yanıtı...

Kabızlığı Önler

Sindirim problemi yaşadığımızda şişkinlik ve kabızlıktan şikayet ederiz. Bu durum hayat kalitemizi düşürür. Özellikle yemeklerden sonra yaşadığınız hazımsızlık ve buna bağlı şişkinlik ve kabızlık problemlerinden kurtulmak istiyorsanız bu tarif tam size göre: Kaynayan 3 bardak sütün içerisine 6 tane kuru incir atın, 10 dakika daha kaynatıp altını kapatın. Daha sonra blendrıdan geçirip yemeklerden önce ve sonra tüketin.

Boğaz Ağrısına İyi Gelir

Kış aylarında yaşadığımız solunum yolu enfeksiyonları sonucu özellikle de öksürük problemi yaşarız. Bronşlarımızı tıkayan ve zorlayan öksürük için de incir ve süt birlikteliği iyi bir çözümdür. 1 bardak sütün içine 2 incir atıp kaynatın. Tam kaynadıktan sonra sütün ılıklaşmasını bekleyin. Her gün taze olarak iki bardak hazırlayıp içebilirsiniz.

Kronik Yorgunluğu Giderir

Modern yaşam, ağır çalışma koşulları, yeteri kadar dinlenememek gibi sebeplerden artık sürekli yorgun hissediyoruz. İncir ve süt karışımı bu durumda da imdadımıza yetişiyor. Sabah kahvaltısından önce bir bardak sütün içine bir tatlı kaşığı bal ve bir kuru incir atın. Bu karışımı biraz kaynattıktan sonra içebilirsiniz. Yorgunluğunuzu alacak ve sizi canlandıracaktır.

Cildin Parlamasını Sağlar

Süt ve özellikle de incir cildinize de iyi gelecektir. Düzenli olarak tükettiğiniz süt ve incir karışımı cildinizin parlamasını, sağlık ve gençlikle göz almasını sağlayacaktır.

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR