22 Temmuz 2019
  • Istanbul 30°
  • Ankara 29°
  • Izmir 35°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.064
Dolar5,6845
Euro6,3834
Altın260,80

Son Dönemin En Popüler Çayı Matcha!

Yeşil çaylar içerisindeki sıralamada tüm yeşil çayları geride bırakan 'Matcha çayı' diğer yeşil çaylara nazaran daha sağlıklı ve içeriği antioksidan bakımından oldukça zengindir. İşte Matcha çayının faydaları...

Son Dönemin En Popüler Çayı Matcha!

Yeşil çaylar içerisindeki sıralamada tüm yeşil çayları geride bırakan 'Matcha çayı' diğer yeşil çaylara nazaran daha sağlıklı ve içeriği antioksidan bakımından oldukça zengindir. Matcha çayı ince bir toz haline getirilip çayın buharda pişmesiyle meydana gelmektedir. Sağlık alanında düşünüldüğünde ise en önemli bitkilerden bir tanesi olmaktadır.

MATCHA ÇAYININ FAYDALARI

KONSANTRASYON ARTTIRIYOR!

Matcha çayı, dopamin ve serotonin üretimine fayda sağlayarak hafızada meydana gelen belirsizliği en aza düşürerek konsantrasyonu yükseltmektedir.

GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDAN

Matcha çayı güzel ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek isteyenler için hayal olmaktan çıkıyor. İçinde bulunan güçlü antioksidan sayesinde güzel bir cilt görünümü sağlıyor.

KANSERE KARŞI

İçerdiği güçlü antioksidanlar bakımından diğer yeşil çayları geride bırakıyor. İçerisinde bulundurduğu kateşinler sayesinde kansere karşı savunma mekanizmasını güçlendiriyor.

AYNI ZAMANDA İYİ BİR YATIŞTIRICI!

Daha rahat uyumanıza yardımcı olur. Bununla birlikte dinlenmek için veya meditasyon sırasında da kullanılmaktadır.

KOLESTROLE İYİ GELİYOR!

Günlük hayatınızda matcha çayı tükettiğiniz de kolestrolünüzüde dengelemektedir. Bu çayı içmeyenlere oranla tüketenlerin kalp hastası olma ihtimali oranında daha da düşüktür.

ENERJİ VERİYOR!

Geçmişte Japon savaşçıların savaşa gitmeden evvel tükettiği matcha çayının bir diğer özelliği ise kişiye enerji vermesidir.

İYİ BİR KALORİ YAKICI

İnsan sağlığı açısından oldukça faydalı olan bu çay, düzenli olarak içildiğinde 4 kat daha hızlı kalori yakımını sağlar.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri