Sıcak yaz günlerinde soğuk su ile duş almanın serinlemek dışında da faydaları var.
Duştan çıkmadan önce suyu en soğuk ayara getirin ve dayanabildiğiniz kadar suyun altında kalın. Mucizevi etkilerini fark edeceğiniz gibi sağlığımıza da oldukça yararlıdır.

KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRIYOR!

Vücudun yaşadığı soğuk şok kan dolaşımını büyük oranda artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede yaktığınız kalori miktarı artar ve zayıflamanız yardımcı olur. Soğuk su gözenekleri küçülterek cildi sıkılaştırır ve daha diri bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Yüzünüzdeki aknelerden de bu yolla kurtulmanız mümkün. Soğuk su ile hızlanan kan dolaşımı sayesinde cilt yüzeyindeki selülitler hızla parçalanmaya başlayacak ve bacaklarınız daha pürüzsüz görünecektir.

ENERJİ VERİYOR!

Vücudunuza dakikalar içinde enerji yüklemesi yapmak istiyorsanız soğuk duş tam sizin için! Sabahları uyku mahmurluğunu üzerinizden atmak için soğuk duş harika bir yol olacaktır. Soğuk suyun saçlar üzerinde de olumlu etkisi bulunuyor. Mat ve cansız saçları soğuk su ile yıkamak, onların canlanmasına ve parlamasına yardımcı oluyor. Bu nedenle düzenli olarak soğuk duş aldığımızda kan dolaşımımızı hızlandırabiliriz.