Soğanın Sağlığımıza Faydaları

Soğan sadece yemeklere lezzet katmıyor ayrıca sağlığımıza da birçok faydası bulunuyor. Alternatif tıpta çok sık kullanılan soğanın faydalarına gelin birlikte bakalım.

Soğanın Sağlığımıza Faydaları

Soğanın Sağlığımıza Faydaları

Soğan sadece yemeklere lezzet katmıyor ayrıca sağlığımıza da birçok faydası bulunuyor. Alternatif tıpta çok sık kullanılan soğanın faydalarına gelin birlikte bakalım. İşte detaylar...

KANSERİ ÖNLER

Soğan, kolesterolü düşürür, kan pıhtılaşmasını önler, astım, kronik bronşit, saman nezlesi, diyabet ve çeşitli enfeksiyonlarla mücadele eder. Soğan güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Aynı zamanda soğan çeşitli kanser türlerinin engellenmesinde oldukça etkilidir.

ÖKSÜRÜĞE KARŞI ETKİLİDİR

Yapılan araştırmalar soğanda bulunan güçlü antioksidan ve kükürt miktarının öksürüğe iyi geldiğini ortaya çıkarmıştır. Özellikle son günlerde soğuk algınlığına daha çabuk yakalanır hale geldik. Öksürük de soğuk algınlığının yol açtığı rahatızlıklardan biri.

ÖKSÜRÜK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Yarım soğanı kâsenin içine alın. Üstüne kaynar su dökün. Ardından kâseyi yemek masasının üstüne veya yatağınızın altına yerleştirin. Ertesi gün odanız soğan kokabilir ancak bunu uygulayanlar ertesi gün öksürükten eser kalmadığını belirtiyor.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR