19 Temmuz 2019
  • Istanbul 29°
  • Ankara 23°
  • Izmir 31.11°
İmsak 03:49
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:40
Yatsı 22:24
BIST102.229
Dolar5,6513
Euro6,3591
Altın261,38

Sivrisinek Isırığı Nasıl Geçer? Isırmalara Karşı Nasıl Önlem Alınmalı?

Yazın gelmesiyle birlikte ortak sorunumuz sivrisinekler de meydana çıktı. Kanımızı emen bu sineklere karşı nasıl önlem alınır? Sivrisinek ısırmaları nasıl geçer? İşte sivrisinek ısırmaları hakkında merak ettikleriniz...

Sivrisinek Isırığı Nasıl Geçer? Isırmalara Karşı Nasıl Önlem Alınmalı?

Havaların ısınması ile en çok çoğalan ısırık sivrisinektir. Isırılan yerin şişmesi sertleşmesi, kaşınması ve kabarması gibi belirtilerle kendini belli eder.

 

SİVRİSİNEK ISIRIĞI NASIL GEÇER?  

Sivrisinekler her yere kondukları için belirli bir virüs vücuda enfekte etmezler. Birden fazla enfeksiyonu vücuda bıraktığı için ciddi cilt ve sağlık problemlerine sebep olur.

Bazılarını sivrisinekler hiç ısırmaz, bazılarının ise hastalanmasına neden olur. Sivrisinek balon gibi bölgeyi kabartır. Enfeksiyon hızla yayıldığından önüne geçmedeki en etkili yöntem buz kompresidir. Ardından enfeksiyonun yakıcılığını azaltmak için ılık çay torbası konulmasında yarar var. Kaşıntının tahribatını azaltmak adına antimikrobiyal özlü kremler ya da limon gibi doğal ilaçlar sürülebilir. Bölgenin yumuşak kalması için kozmetik ürünler değil aleo vera jeli kullanılabilir. 

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri