Sivilce ergenlikle başlayan, yetişkinlikte de devam edebilen bir cilt sorunudur. Sivilce kızarıklığı ise sivilce çevresinde enfeksiyon nedeniyle meydana gelen tahriş görüntüdür. Sivilce oluşumunu önlemek ve sivilce tedavisinde olumlu ve hızlı sonuç gösteren bir yöntem uygulamak istiyorsanız, ilk olarak sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen göstermeniz gerekiyor. Sağlıksız besinlerin başında gelen, yağ, tuz ve şeker kullanımı sivilcelerin oluşmasında büyük rol oynar. Bu yüzden bu alışkanlıklarını azaltmanız gerekmektedir. Aynı zamanda, sağlıksız ve düzensiz beslenmeye ilave olarak, A ve E vitaminleri alımı cildinizde oluşacak ve güzelliğini gölgede bırakacak sivilcileri büyük oranda olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple, sizler için sivilcelerinizden anında kurtulmayı sağlayacak doğal yöntemler hazırladık...

SİVİLCE OLUŞUMU ÖNLEYECEK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Özellikle kadınların kullandığı ve sivilceye sebep olacak doğum kontrol hapları gibi ilaçlardan uzak durmanız gerekmektedir.

Aşırı yağ, tuz ve şeker tüketimini azaltmalısınız.

Kozmetik ürün alımında ve seçiminde yağ içermeyen makyaj malzemelerini tercih edin.

Yastık kılıflarını koku içermeyen detarjanlarda yıkamalısınız. Aynı zamanda, yastık kılıfınızı sık sık değiştirmelisiniz.

Yüzünüzü günde iki defa yıkayarak, cildinizin fazla yağdan arınmasını sağlayabilirsiniz.