Herhangi bir genetik faktör sonucu oluşabildiği gibi alerjiden kaynaklanan sivilceler özellikle gençlerde daha fazladır. Sırtta sivilce neden olur? Sırttaki sivilceleri geçirmenin yolları nelerdir? Sırttaki sivilceler nasıl geçer? Merak ettiğiniz tüm detaylar haberde...
 
SIRTTAKİ SİVİLCELER NEDEN OLUR?
 
Sırtta sivilce çıkması kişilerin çok fazla sağlıklı beslenmesinden kaynaklanıyor demektir. Kişinin fasdfood tercih etmesi, yağlı gıdalar tüketmesi sivilceye neden oluyor. 
 
SIRTTAKİ SİVİLCELERE NE İYİ GELİR?
 
Peeling uygulamak bakterilerin ve kirin vücuttan arındırılmasına neden olduğu için sivilcelerin oluşumunu engeller veya oluşmuş sivilcelerin çoğalmasının önüne geçer.
 
Tuzlu suyun içinde 10 dakika beklemek aknelerin yok olmasını sağlar. Tuzlu suda bekledikten sonra sırtımızı güneşe çevirmek sivilcelerin kurumasına neden olur. 
 
Akne ve sivilcenen kurtulmanın bir diğer rolü ise vücudu fırçalamaktır. Bu yöntem ölü hücrelerin dökülmesne neden olur. 
 
Ayrıca retinol krem kullanmak akneden kurtulmanın bir diğer yoludur. Sık sık duş almak, pamuklu giysiler giymek sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur.
 
Kurtulmak için dikkat edilecek bir diğer husus ise hastanın günde 8 bardak su içmesi gerekir. Bu şekild vücut nemlendiği için akneler azalmış olur. 
 
Banyoda kulanılan lifin temiz olmasına özen göstermelidir. 
 
Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.