Vücuttaki sivilceler özellikle sırt blgesinde çıktığında hava alamadığı için geçmesi oldukça zor olabilmektedir. Bu durumu önlemek amacıyla beslenmemize ve vücut bakımına oldukça özen gösterilmesi gerekmektedir. İşte vücut bakımınızı bitkisel yollardan yapabilmeniz adına doğal karışımlardan oluşan tarifleri sizlerle paylaştık;

SERİNLETEN KARIŞIM

1 kahve fincanı maden suyu

1 kahve fincası elma sirkesi

Bu iki malzemeyi karıştırın ve günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere sivilcelerinizin üzerine pamukla sürün. En az yarım saat beklemeye özen gösterin. Ve unutmayın elma sirkesinden başka sirke kullanmak sağlıklı değildir.

BALLI KARIŞIM

Bal, ciltteki kızarıkları almakla birlikte cildide nemlendiriyor. Sivilceler için doğal bir tedavi yöntemi olarak biliniyor. Sivilcelerinizin üzerine sürün ve 15 dakika bekleyin.

PORTAKALLI KARIŞIM

1 adet portakal

1 çay kaşığı kabartma tozu

Portakalı soyun ve kabuklarını rendeden geçirin ve bir havanda döverek iyice ezin. Üzerine 1 çay kaşığı bakartma tozunu ilave ederek karıştırın. Elde ettiğiniz karışımın içerisine birkaç damla portakal suyu damlatın ve iyice karıştırın.

Elde edilen karışımı sivilceli bölgelere iyice ovarak sürün. Sırtınız açık bir şekilde 15-25 dakika bekleyin ki karışım cilt tarafından emilebilsin. Bu kürü uygularken dikkat etmeniz gereken unsur sırt üstü yatmamak olacaktır.

LİMONLU KARIŞIM

Gül suyu

Limon suyu

Bu iki malzemeyi karıştırarak sivilceli bölgeye uygulayın. Etkisini en kısa sürede görmeniz mümkün olmaktadır.