Şimşek ve Gök Gürültüsünün Faydalarına Şaşıracaksınız!

Yağmurlu havaların etkisi altına girdiğimiz bu günlerde, yağmur havasının insan vücuduna olan faydaları da uzmanlar tarafından dile getirilmeye başladı. Yağmurdan sonra deniz havası almak neden önemlidir? Deniz kenarında yürüyüş yapmanın faydaları nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Yağmur Sonrası Deniz Kenarına Gidin! Çünkü...

Deniz havası almak, hem beden hem de ruh sağlığı açısından oldukça faydalı! Bilhasa yağmurlu, şimşekli, gök gürültülü havaların ardından deniz kenarında yürümek, doğal ve bedava bir ozon tedavisi sağlıyor.

DEPRESYONDAN KORUR

İngiltere’deki Exeter Üniversitesi’nin araştırmasına göre denize yakın bölgelerde yaşayanların depresyon, kaygı bozukluğu veya diğer psikolojik hastalıklara yakalanma oranının yüzde 41 daha az oldu kanısında.. Uzmanlar denize yakın yerlerde yaşayan kişilerin daha temiz hava soludukları için daha sağlıklı olduklarını söyledi. Denizin insan bedeni için tam bir şifa deposu olduğunu söyleyen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Begüm Öztürk, depresyon için denizin kesinlikle faydalı olduğu görüşünde.

OZON GAZI SALGILANIR

Yağmur yağdıktan sonra deniz kenarında yürüyüş yapmanın doğal ve bedava bir ozon tedavisi yerine geçtiğini vurgulayan Dr. Begüm Öztürk, bu vesile ile enfeksiyon, kanser ve kalp rahatsızlıklarından korunmada destek olacağını söyleyerek, “Özellikle yağmurlu, şimşekli, gök gürültülü havaların ardıdnan deniz kenarında bol miktarda ozon gazı meydana gelir. Ozon ise günümüzde yardımcı tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanılıyor. Hem antibakteriyel hem de bağışıklığı güçlendiren özellikleri var” diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR