20 Eylül 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 20°
  • Izmir 21°
İmsak 05:16
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:30
Akşam 19:14
Yatsı 20:34
BIST100.339
Dolar5,7058
Euro6,3116
Altın276,01

Sık İdrara Çıkıyorsanız Yoğurtla Çözebilirsiniz!

Sık sık idrara çıkmak günlük hayatı çekilmez bir hale getirebilir. Bu sorunu çözmek için sıvı tüketimini azaltmak yerine bu yöntemlere bakmalısınız.

Sık İdrara Çıkıyorsanız Yoğurtla Çözebilirsiniz!

Sık İdrara Çıkıyorsanız Yoğurtla Çözebilirsiniz!

Sadece çok sıvı tükettiğiniz için sık sık tuvalete çıkmazsınız. Bu böbrek sorununu gösteriyor olabilir. Mutlaka doktora görünmelisiniz.

SIK SIK İDRARA ÇIKMAYI ENGELLEMENİN YOLLARI

Kızılcık suyu, sık çıkalan idrar için en ideal ilaçlardan biridir. İdrar yolu enfeksiyonları genellikle sık idrara çıkmaya sebep olur. Bu sebeple, her gün bir bardak taze kızılcık suyu tüketmeniz tavsiye edilir. Hazır kızılcık suyu yerine evde doğal kızılcık suyu elde etmeniz daha etkili olacaktır. 600 gr taze kızılcık ve altı bardak suyu kaynatın. Dilerseniz şeker ilave ederek içebilirsiniz. Bal ve fesleğen suyu sık idrara çıkma ihtimalini azaltır. Dört fesleğen yaprağıyla bir kaşık balı aç karnına için. Sık idrara çıkma sorununu azaltmak amacıyla yemeklerle beraber yoğurt yiyin. Yoğurt, mesane içindeki zararlı bakterilerin çoğalmasını engellediği için etkilidir. Sandal ağacı ve çay ağacı yağını eşit oranda karıştırın ve karın yerine masaj yapın. Yarım çay kaşığı karbonatı 250 ml suyla harmanlayın. Karbonat alkalidir ve idrarın pH dengesini dengeler. Mesane tahrişini ve sık idrara çıkma sorununu azaltmaya destek olur.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri