Uzmanlar özellikle günlük olarak tüketilen 2 litre suyun sağlığımıza oldukça faydası olduğunu belirtiyorlar. Oysa soğuk yerine bir bardak sıcak suyu tercih etmeniz, sağlığınız için çok şey yapar. İşte sıcak su içmenin o faydaları;

KİLO VERMEDE MUCİZELER YARATIYOR!

Kilo vermede yardımcıdır. Burun ve boğaz tıkanıklığına iyi gelir. İçilen sıcak su, soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz ağrısı için mükemmel bir doğal çaredir. Balgamı çözer. Adet krampları için birebir. Sıcak su adet kramplarını azaltmada yardımcı olur. Su sıcaklığı karın kasları üzerinde sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

VÜCUDU YENİLİYOR!

Vücudu yeniler. Sıcak su içtiğinizde, vücut ısınız yükselmeye başlar ve terlersiniz. Bu durum vücuttaki toksinlerin serbest kalmasını ve düzgün bir şekilde temizlenmesini sağlar. Yaşlanmayla savaşır. Vücudu, toksinlerden arındırmak yaşlanmayı geciktirir. Akne ve sivilceleri önler. Sıcak su, vücudunuzu derinlemesine temizler ve akneye bağlı enfeksiyonların nedenlerini ortadan kaldırır. Saçlarınızı canlandırır. Sıcak su içmek yumuşak, parlak saç elde etmek için de iyi bir yoldur. 

SAÇLARI UZATIR!

Saçları uzatır. Sıcak su saç köklerinin düzenli çalışmasını sağlar. Kepeği önler. Sıcak su, kafa derinizin nemini tutar ve kepek oluşumunu engeller. Kan dolaşımını arttırır. Sıcak su içmek kan dolaşımını hızlandırır. Sindirim sistemini harekete geçirir. Bağırsakları çalıştırır.