Mevsimsel değişiklikler mevsim meyvelerinin ve sebzelerinin de değişmesini sağlamaktadır. Özellikle hangi mevsimin içerisindeysek o mevsime uygun meyve ve sebzenin çıkması doğanın bize büyük bir hediyesi olarak görülmektedir. İçeriğinde barındırdıkları besin öğeleri sayesinde bulunduğumuz mevsimin ihtiyaçlarını karşılayan bu meyve ve sebzeler sayesinde daha zinde ve enerjik olmaktayız. Değişen mevsimlerin de sonucuyla bir çok meyve ve sebze tadabilmenin imkanı bulunmaktadır.

DUT

Dut dış görünüşü itibariyle de beyaz görünüme sahip olduğu için böbreklerimiz için oldukça faydalı bir meyvedir.

BÖĞÜRTLEN

İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde karaciğere oldukça fazla yarar sağlayan böğürtlen tadıyla da damaklarımızda hoş bir lezzet bırakmaktadır. 

KAYISI

Hazımsızlık ve sindirim problemlerine birebir gelen bu meyveyle yaza büyük bir detoks programıyla girmeniz mümkün. Suyunun da sağlığımıza kendisi kadar iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle cildimiz üzerinde bu meyvenin oldukça yararı bulunmaktadır.

İNCİR

İncir içeriğindeki antioksindanlar sayesinde mide problemlerine birebir bir deva niteliğindedir.

ŞEFTALİ

Vitamin deposu olan bu meyve sindirim sorunlarını çözerek rahat bir mideye sahip olmanızı sağlayacaktır.

ERİK

Karaciğer ve midemizde oldukça faydalı olan bu meyve yaz aylarında da vazgeçilmez bir tat olarak karşımıza çıkıyor.

ÜZÜM

Üzüm yüzyıllardır cildi güzelleştrimesiyle öne çıkmaktadır. Özellikle mısır tanrıçalarının da bu meyveyi bolca tüketmeleri güzelliklerinin kaynağının nereden geldiğini kanıtlar nitelikte.