Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi? - Sarımsak ve Bal Karışımının Faydaları Nedir?

Sivilce sorunu özellikle ergenlik döneminde görülen ve kadın erkek herkesin rahatsız olduğu bir cilt problemidir. Eğer sivilcelerinizi kimyasal yöntemlerle geçiremediyseniz, size bir önerimiz var. Doğal sarımsak maskesi uygulayarak sivilcelerinizden kurtulun.

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi? - Sarımsak ve Bal Karışımının Faydaları Nedir?

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi?

Sivilce sorunu özellikle ergenlik döneminde görülen ve kadın erkek herkesin rahatsız olduğu bir cilt problemidir. Eğer sivilcelerinizi kimyasal yöntemlerle geçiremediyseniz, size bir önerimiz var. Doğal sarımsak maskesi uygulayarak sivilcelerinizden kurtulun. İşte detaylar...

Sivilce İçin Yöntemler

Yöntem 1: Bir diş sarımsağı soyup ince ince dilimleyin ve sivilcelerinizin üzerine koyun. Yüzünüzde 2 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Yöntem 2: 3 diş sarımsağı suyu çıkana kadar ezin. Sonrasında 1 yemek kaşığı sirke ekleyip, karıştırın. Karışımı pamuk yardımıyla sadece sivilcelerin üzerine sürüp 5 dakika kadar kurumasını bekleyin. Ilık su ile durulayabilirsiniz.

Bal ve Sarımsak Karışımının Faydaları

Dolaşım Sistemine İyi Gelir

Sarımsağın içerdiği sülfür balın şifalı özellikleri ile birleştiğinde, dolaşım sisteminiz için çok faydalıdır.

Tansiyonu Düşürür

Yüksek tansiyon tüm kalp ve damar sağlığınızı tehtid eden bir rahatsızlıktır. Tansiyonunuzu doğal yöntemlerle kontrol altına almak için, her gün aç karınla sarımsak ve bal tüketmeye çalışın.

Kötü Kolesterolü Kontrol Altına Alır

Çiğ sarımsağı ezdiğinizde ortaya çıkan alisin, birikmiş kolesterolü atarak kan dolaşımınızı temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca trigliserit seviyelerinin de dengeli kalmasına yardımcı olur.

Enflamasyonu Azaltır

Yapılan çalışmalar pek çok kronik rahatsızlığın, bedendeki dengesizliklerden kaynaklannan enflamasyon yüzünden ortaya çıktığını göstermektedir. Hem sarımsak hem de bal bu enflamasyon ile savaşır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz