Aşırı çay,kahve ve asitli içecek tüketimi gibi faktörler bir süre sonra dişlerde sararmalara neden olabiliyor. Dişlerinizdeki leke ve sararmalar için kullandığınız diş macunlarından yeterli etkiyi göremiyorsanız zerdeçalın bu konudaki marifetlerini keşfedebilirsiniz.

ZERDEÇAL KÜRÜNÜN HAZIRLANIŞI

Bir çay kaşığı zerdeçal, bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırarak macun kıvamına getirip dişlerinizi fırçalayın. İki malzemeli bu karışım sararmaları azaltarak dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olur. Güne bembeyaz ve ışıl ışıl dişlerle başlamak için bu işlemi düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Özellikle gün içerisinde çay ve kahve tüketiminden kaynaklanan diş sararmalarına kesin çözüm sunan zerdeçal baharatı sayesinde bembeyaz görünen sağlıklı dişlere kavuşabilmek mümkün olmaktadır.

UYGULARKEN BUNLARA DİKKAT!

Bu yöntemi uygularken zerdeçalın sarı rengi diş fırçanızda leke bırakabileceğinden her zaman kullandığınız fırçanızdan farklı bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Bu sayede hem diş macunu olarak kullanabileceğiniz bir karışım yaratacaksınız hem de bitkisel içerikli ve sağlığa zararı olmayan bir diş bakımı kürüne sahip olacaksınız. Bu kürü her gün dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonra dişlerinize dairesel hareketlerle yavaş yavaş uygulayabilirsiniz.