17 Temmuz 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 26°
  • Izmir 27.22°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.028
Dolar5,7162
Euro6,4109
Altın257,90

Şalgam Suyu Tüketirken Bu Hususlara Dikkat!

Şalgam suyu özellikle etli yemeklerin yanında sıklıkla tüketilen ve oldukça da faydalı olduğu bilinen şalgam bitkisinden üretilmektedir. Şalgam suyunu faydalı yapan şalgam bitkisinin haricinde içeriğine giren bazı kimyasallar bu faydalı etkiyi silmektedir

Şalgam Suyu Tüketirken Bu Hususlara Dikkat!

Şalgam suyu özellikle içeriğinde barındırdığı şalgam bitkisinden dolayı oldukça faydalı bir meşrubattır. Bu içeceğin içerisine herhangi bir kimyasal katılmadan organik bir şekilde yapılması sağlığımız için oldukça faydalı olacaktır. Yapmamız gereken tek şey şalgam suyunu hazır olarak değil de evimizde organik olarak yaparak içmek olacaktır.
Özellikle şalgam bitkisi içerisinde barındırdığı bir çok faydalı vitaminle oldukça yararlı bir antioksidan görevi görmektedir.

Ancak şalgam suyunu dışarıda tükettiğimiz zaman içerisine fazlaca konulan tuz maddesi sayesinde vücudumuza zarar vermesine izin vermekteyiz. Bu zararları ortadan kaldırmak amacıyla kendi şalgam suyunuzu kendiniz hazırlamanız gerekmektedir. Şalgam suyunun içinde barındırdığı tuz ileride oluşacak kalp ve tansiyon hastalıklarına da neden olmaktadır.

Şalgam suyunun lezzetinin de tuzdan geldiğini düşünürsek bu maddenin içeriğinden eksilmesi tadından bir şey kaybettirmeyecektir. Fakat bu küçük değişiklik sağlığımızda oldukça etkili bir unsur olmaktadır. Bu zararlı etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla da özellikle içeriğinin temiz olduğuna inandığınız ve merdivena altı olmayan bilindik bir markadan bu içeceğin satın alınmasına özen gözterilmesi gerekiyor.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri