Mide bulantılarının ve bağırsak problemlerinin bir numaralı şifa kaynağı olan dereotu sindirim sisteminin onarılmasında ve ağızda oluşan kokuların giderilmesinde de büyük rol oynamaktadır. Tüm bunların yanında gaz problemi olan çocuklarınızın bu sorununa da deva olmaktadır. Özellikle süt veren hayvanlara verildiğinde daha iyi verim almanızı sağlamaktadır.

KABIZLIK PROBLEMİNE OLDUKÇA FAYDA SAĞLIYOR!

Çoğunlukla mezelerin ve zeytinyağlıların vazgeçilmez yeşilliği olan dereotunun içeriğindeki lif miktarından dolayı kabızlık problemine ve bağırsak sorunlarına oldukça iyi gelmektedir. İçeriğinde barındırdığı vitaminler sayesinde de metabolizmamızın hızlı çalışmasına ve bağışıklık sistemimizin güçlenmesine oldukça fayda sağlamaktadır. Mide ve bağırsak gazlarını söker. Anne sütünün çoğalmasına yardımcı olur. Sindirimi kolaylaştırır ve midenin normal çalışmasını sağlar.

UYKU DÜZENİNİ SAĞLIYOR!

Uyku verici özelliğe sahiptir. İdrar sökücü özelliği vardır. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Adet sancılarını yok eder ve hormonların düzenli çalışmasını sağlar. Dereotunun tohumları ağızda çiğnendiği zaman ağız kokusunu yok ederek ağızdaki koku oluşumunu uzun zamanlara kadar önlemesiyle bilinir. Diş etlerini korur ve ağız içerisinde oluşan apseleri önleyerek dişlerinizin temizlenmesine ve arınmasına yardımcı olur.