YEŞİL ÇAY

Doğal antioksidan içeren yeşil çay kansere karşı koruyucu etki gösteriyor. Eğer yeşil çayın içine limon ve karanfil eklerseniz, etkisi artıyor.

TARÇINLI SÜT

Bir fincan sıcak süte bir çay kaşığı toz tarçın ekleyip karıştırıp içerseniz yağ yakmaya yardımcı oluyor. Çünkü, sütteki kalsiyum metabolizmayı hızlandırıyor.

KIZILCIK SUYU

Yüksek oranda C vitamini içeren kızılcık suyu, idrar yollarını temizlemeye yardımcı oluyor. Doğal antibiyotik etkisi gösterip enfeksiyonları temizliyor.

MADEN SUYU VE AYRAN

Göbek ve basenlerdeki yağları yakmak için maden sulu ayran içmek, mucizevi etki gösteriyor. Maden sulu ayranı her gün bir bardak içebilirsiniz. Yağ yakıcı etkisiyle birlikte genel vücut sağlığını güçlendirir ve ödem söktürmeye yardımcı olur. Bu tarifi gece yapıp içerseniz rahat uyumanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, uyku sırasında metabolizmanın çalışmasına yardımcı oluyor ve kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

SICAK ÇİKOLATA

Her gün bir fincan sıcak çikolata içmel, mutluluk hormonlarından serotonin salgılamaya yardımcı oluyor. Depresyon ve mutsuzluğa iyi geliyor. Çikolatanın ana maddesi kakao, polifenol açısından zengindir.Kötü kolestrolü ve kalp krizi riskini düşürüyor.

PORTAKAL SUYU

Sabah aç karnına içilen taze portakal suyu bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardım ediyor. Mükkemmel bir C vitamini kaynağıdır. Kuvvetli bir antioksidandır ve hastalıklara karşı korur.

TÜRK KAHVESİ

Yemeklerden sonra içilen sade Türk kahvesi metabolizmayı çalıştırıyor ve sindirimi kolaylaştırıyor. Ancak yanında bir büyük bardak su içmelisiniz.

DOMATES SUYU

C vitamini ve likopen içeren domates, kanser türlerine karşı korumaya yardımcı oluyor. Makinede sıkıp taze domates suyu elde edebilirsiniz.

ZENCEFİL SUYU

Zencefil çayı, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve gribi hızlı iyileştiriyor.