Saçlarınıza Uygun Doğru Şampuanı Seçmenin Püf Noktaları!

Şampuanlar bu denli çokken en doğrusunu bulmak size zor geliyorsa en iyi yöntem elbette saç tipinize en uygun şampuanı seçmek olmalıdır. Dış etkenlere bağlı olarak zaman zaman değişen saç tipinizi dinleyerek ona ihtiyaç duyduğu özeni gösterilmelidir.

Saçlarınıza Uygun Doğru Şampuanı Seçmenin Püf Noktaları!

Zaten mevcut olan şampuanlara her gün bir yenisi ekleniyor. Kadınlar için oldukça büyük öneme sahip olan saçlar ise bu şampuan ile şekil kazanıp farklı bir havaya bürünebiliyorlar. Şampuanlar bu denli çeşitliyken doğru şampuanı bulmak sizin içinde oldukça zorsa en iyi yöntem elbette saç tipinize en uygun şampuanı seçmek olmalıdır. Dış etkenlere bağlı olarak zaman zaman değişen saç tipinizi dinleyerek ona ihtiyaç duyduğu özeni göstermelisiniz.

ŞAMPUAN SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Saçlarınızı önünüze gelen herhangi bir şampuan ile yıkamak sağlıklı bir seçim olmayacaktır. Tüm şampuanların aynı olduğunu düşünüyor ve bu konuda ucuz şampuanlara yöneliyorsanız çok büyük yanlışın içindesiniz demektir. Hepsinin zaten aynı etkiyi gösterdiğini düşündüğünüz ucuz şampuanlar saçlarınıza geri dönülmez etkiler verebilir. 

NORMAL SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN

Bu saç tipleri için kullanmanız gereken şampuanlar mutlaka derinin yağ ve nem oranını dengelemeli. Saçınızı yıkadıktan 1 gün içinde yağlanma olmuyorsa normal saçlara özgü şampuanları tercih etmelisiniz.

YAĞLI SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN

Eğer saçlarınız yağlıysa mutlaka kremsiz şampuanları tercih etmelisiniz.

KURU-YIPRANMIŞ-BOYALI SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN

Bu saç tiplerine sahip kişiler düzenli olarak saç bakımı yaparak saçlarının eski sağlıklı haline dönmesini sağlayabilirler.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri