Doğal saç rengimizin her zaman çok daha güzel olduğu bir gerçektir. Ancak kimi zaman kendimizde değişiklik yapmak isteriz ve bunun için ilk başvurduğumuz yer de saçlarımız olur. Daha önce hiç saç boyamadıysanız bu işlemi yaptırırken bir uzmandan yardım almanızda fayda var. Boyayı eşit olarak saçlarınıza dağıtamazsanız sonrasında bunu düzeltmek için daha fazla işlem uygulatmanız gerekir. Bunun sonucunda da yıpranmış saçlarla baş başa kalırsınız. Bu sona maruz kalmamak için uygulamanız gereken kuralları sıraladık;

RENK SEÇİMİNE DİKKAT!

Göz renginizi ve ten renginizi göz önünde bulundurarak size en çok uyacağını düşündüğünüz saç rengini seçerek saçlarınızı boyatın. Eğer ilk saç renginizi beğenmezseniz hüsrana uğrayabilirsiniz. Çok farklı bir renk tonu seçmek yerine kendi saç renginize yakın olabilecek tonları seçin. 

RENKLERDE TON FARKI ÖNEMLİ!

Birkaç ton farkı olan saç rengi seçtiyseniz evde kendiniz de boyayabilirsiniz. Her yerine eşit dağıtamasanız bile kendi saç renginize yakın bir ton seçtiğiniz için gölgeli bir görüntü oluşacaktır. 

ÜNLÜLERİN SAÇLARINDAN YARDIM ALIN!

Saç rengi seçiminizi yaparken ünlülerden yardım alabilirsiniz. Birçok ünlü sürekli imaj değiştirir ve farklı saç renkleri denerler. Kendinize en çok benzettiğiniz ünlünün denemiş olduğu tüm saç renklerine bakın ve kararınızı ona göre verin. Ancak sadece yüz tipine göre karar vermeyin. Burada etkili olan ten rengi ve göz rengidir.